Jakość infrastruktury konferencyjnej jest kluczowa, ponieważ nie ma profesjonalnej konferencji, szkolenia czy imprezy firmowej bez odpowiedniego zaplecza. Niestety większość osób odpowiedzialnych za organizację takiego wydarzenia o tym zapomina. Organizator najczęściej zwraca uwagę wyłącznie na atrakcje współtowarzyszące całemu eventowi. To błąd. Planując imprezę firmową, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na zaplecze konferencyjne, a dopiero w drugiej kolejności na wszelkie inne urozmaicenia.

Cechy dobrego zaplecza konferencyjnego

Wybierając konkretne miejsce na zorganizowanie konferencji biznesowej, należy podejść do tego z rozwagą, ponieważ ilość dostępnych ofert może przytłoczyć. Właśnie z tego powodu warto poznać kilka najistotniejszych wartości, które będą gwarancją zawsze dobrego wyboru.

  • Liczba sal konferencyjnych

Wybierając ośrodek, w którym ma odbyć się event, należy zwrócić uwagę liczbę sal konferencyjnych. Kilka łączonych ze sobą to świetne rozwiązanie, gdy organizator zaprasza wielu gości. Pojedyncze i małe sale będą wystarczające, jeśli konferencja biznesowa ma nieco kameralny charakter.

  • Wielkość sal konferencyjnych

Kolejne kryterium wyboru to wielkość, jaką charakteryzuje się sala konferencyjna. Łódź, Warszawa czy Wrocław to miasta, które oferują zróżnicowaną bazą obiektów konferencyjnych. Dzięki temu sale można dobrać do własnych preferencji i potrzeb.

Duże metraże to idealne rozwiązanie w przypadku konferencji o ogólnopolskim zasięgu, spotkanie z pracownikami z różnych oddziałów zlokalizowanych na terenie kraju, czy ważne sympozjum. Małe sale konferencyjne będą wystarczające w przypadku lokalnych konferencji, niedużych spotkań biznesowych czy szkoleń pracowników.

  • Odpowiednie wyposażenie

Nie ma dobrej konferencji bez odpowiedniego zaplecza. Standardem powinno być odpowiednie nagłośnienie z co najmniej dwoma głośnikami i mikrofon. Chcąc jednak zorganizować profesjonalny event, wyposażenie nie może być ograniczone do niezbędnego minimum. Istotne znaczenie będzie odgrywać sprzęt audiowizualny z rzutnikiem, bardzo dobrymi głośnikami, mikrofonami bezprzewodowymi itp.

Atrakcje dla uczestników – wartość dodana

W związku z tym, że kilkudniowe szkolenia czy trwające wiele godzin konferencje bywają męczące, warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach dla uczestników. Świetnym rozwiązaniem może okazać się np. impreza firmowa. Łódź, Wrocław, Poznań czy inne miasta na tle Uniejowa wypadają dość “blado”. To właśnie w tym niedużym mieście znajduje się kompleks konferencyjny, obejmujący nie tylko sale konferencyjne nawiązującej do czasów średniowiecznych z bardzo dobrym zapleczem, ale również obiekty sprzyjające wypoczynkowi i regeneracji.

Jeżeli chcą Państwo bliżej zapoznać się z tematem zapraszamy na stronę internetową www.konferencje-uniejow.pl/sale-konferencyjne-blisko-lodzi.html

O Autorze

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany